Požiarníci

• Všetky deti z našej MŠ sa 19. 6. 2019 zhromaždili na školskom dvore a netrpezlivo čakali.

Na návštevu a krátku besedu k nám zavítali členovia Hasičského záchranného zboru z Lipian. Mnohoraké náradie, náčinie a pomôcky, ktoré pomáhajú pri záchrane ľudských životov všeobecne i so zameraním na dopravené nehody a k tomu zrozumiteľné vysvetľovanie zo strany hasičov a ich nekonečná trpezlivosť obohatili deti o nové poznatky a skúsenosti. Okrem iného sme mali možnosť vidieť ukážku hasenia požiaru, prezreli sme si kompletnú výbavu hasičského auta. Deti si s  nadšením skúšali ochranné prilby, goliere, ale aj váhu hadíc, či hasiacich prístrojov. Zapnutá siréna a maják vyvolali v očiach detí veselé iskričky. Hasiči v MŠ boli naozajstným zážitkom a pre mnohých chlapcov, ale aj dievčatá inšpiráciou. Za ukážku a krásnu besedu veľmi pekne ďakujeme!